Firma Railway gft Polska posiada w swojej ofercie nowoczesne rozwiązania dla systemów szynowych publicznego transportu miejskiego. Wymagania stawiane torowiskom w zakresie bezpieczeństwa oraz tłumienia hałasu i drgań doprowadziły do powstania nowoczesnych systemów nawierzchni tramwajowych.

RHEDA CITY

System Rheda City został specjalnie zaprojektowany z myślą o ruchu miejskim. Rheda City zapewnia doskonały komfort jazdy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

System Rheda City to dwublokowe podpory połączone rusztem kratownicowym. Prefabrykowane podpory umożliwiają precyzyjne wykonanie geometrii torowiska  z tzw. technologią zabudowy „od góry do dołu”. Dzięki śrubom regulacyjnym, podpory ustawiane są w ostatecznym położeniu przed betonowaniem płyty podbudowy z dokładnością nawet do 1 mm. System Rheda City dostarczany jest na plac budowy z kompletnym systemem przytwierdzenia oraz profilami przyszynowymi i podszynowymi. Kompletne rozwiązanie może być dobrane według wymagań Zamawiającego.

W systemie Rheda City zabudowa torowiska dostosowana jest do każdego rodzaju infrastruktury. Zabudowa torowiska, stanowiąca warstwę od poziomu górnej powierzchni podpór blokowych do poziomu powierzchni tocznej główki szyny może być wykonana jako:
- sztywna betonowa – z betonu cementowego,
- sztywna bitumiczna – z betonu asfaltowego, z warstwą asfaltu twardolanego,
- podatna – z humusu z porostem roślinnym lub zasypki z kruszywa.
 
1 strona lewa profil 60R2, strona prawa profil 53 R1
2 uszczelnienie główki szyny masą zalewową
3 przytwierdzenie szyn z elastyczną przekładką podszynową
4 wkładki gumowe do komór łubkowych
5 podkład blokowy typu TB/2B o długości 2,0 m
6 osłona przytwierdzenia stosowana opcjonalnie
7 zabudowa torowiska
8 podbudowa torowiska w postaci płyty betonowej
9 warstwa ochronna z kruszywa
10 śruby regulacyjne (usuwane po wylaniu płyty podbudowy)
11 podpórki stalowe pod śruby regulacyjne
 

 
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.
Napisz Dojazd