Mostownice stalowe typu SBS stanowią doskonałą alternatywę do stosowanych obecnie rozwiązań z użyciem mostownic drewnianych. Materiał z jakiego są wykonywane mostownice nadaje się w 100% do recyklingu oraz jest materiałem niepalnym. Mostownice stalowe typu SBS mogą być dostarczane jako kompleksowy system konstrukcji nawierzchni mostowej – wraz z kompletnym systemem mocowania szyn do podkładu oraz pełnym systemem pokrycia przestrzeni międzypodkładowych.

Przestrzeń między podkładami może zostać zbudowana zarówno siatką stalową jak również płytami z tworzy sztucznych – rodzaj zabudowy dostosowywany zostaje do specyfiki i wymagań projektu.

• Konstrukcja nośna

Konstrukcję nośną podkładu stanowi dwuteownik szerokostopowy. Najczęściej stosowane rodzaje dwuteowników to: HEA, HEB oraz HEM, rodzaj dwuteownika dobierany jest indywidualnie dla potrzeby danego projektu. Poniżej przedstawiamy przykładowy schemat ukształtowania mostownicy typu SBS.

• Punkt mocujący mostownicy

Rekomendowanym systemem mocowania szyn do podkładów jest system ECF, który jest również elementem antywibracyjnym. Dodatkowo pozwala na regulacje wysokości szyny w przedziale od – 4 mm do +26 mm oraz regulację pionową przytwierdzenia +/- 5 = max. 10 mm.

• Dodatkowe zabezpieczenia

Specjalna konstrukcja nawierzchni z użyciem mostownic stalowych umożliwia zarówno zastosowanie odbojnic, jak i przyrządu wyrównawczego.

• Mocowanie mostownicy do konstrukcji obiektu

Przytwierdzenie mostownicy do mostu może być wykonywane na dwa sposoby. Wybór mocowania zależy od ukształtowania konstrukcji obiektu.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.
Napisz Dojazd